Peking ponúka pomoc pri riešení zdravotných kríz

- May 11, 2020-

medical supplies

Na pozvanie ruskej vlády pricestovala do Moskvy špeciálna misia s lekárskymi odborníkmi z Číny.

Do 10-člennej skupiny patria epidemiológovia z Čínskeho centra pre kontrolu a prevenciu chorôb a z nemocníc a lekárskych ústavov v provincii Heilongjiang, ktoré prišli v sobotu.

V nedeľu skupina zorganizovala videokonferenciu s čínskymi študentmi, zástupcami čínskych spoločností v Moskve, učiteľmi Konfuciových ústavov na miestnych univerzitách a čínskym podnikateľom, ktorý mal úzky kontakt s potvrdeným pacientom COVID-19.

Odborníci navštívia nemocnice v Moskve, vrátane hlavnej nemocnice s koronavírusmi, Kommunarka a niektorých nedokončených nemocníc v meste, uviedol Hao Huilong, vedúci tímu odborníkov.

Hao, ktorý je zároveň podpredsedom provinčného výboru čínskeho ľudu Heilongjiang 0010010 # 39; uviedol, že odborníci dúfajú, že ich návšteva pomôže zlepšiť situáciu s Ruskom-19 v Rusku ,

Rusko 0010010 # 39; počet potvrdených prípadov COVID v nedeľu prekonal 15, 770 , 2, 186 viac ako v sobotu. Uvádza sa, že došlo k 1, 291 uzdraveniu a 1 30 úmrtiam.

Medzitým sa v piatok začalo v čínskom Nur-Sultane v Kazachstane desať čínskych expertov, ktorí v piatok zdieľali odborné znalosti s kazašským kolegom o tom, ako zabrániť šíreniu COVID-19.

Plánovaná pätnásťdňová návšteva skupiny 0010010 # 39; začala v Národnom centre verejného zdravotníctva v Kazachstane, ktoré zhromažďuje informácie o COVID-19 v krajine.

Po vypočutí opatrení prijatých na boj proti tejto chorobe v Kazachstane zorganizovali odborníci konferenciu s kazašskými lekármi v celej krajine a čínski lekári uvítali kazašské úsilie.

0010010 quot; Počas nášho pobytu vyšlo najavo, že práca na zadržaní koronavírusu v Nur-Sultane, kde je pozorovaná karanténa, sa dobre vykonáva, 0010010 quot; povedal Lu Xiaobo, lekár infekčných chorôb.

0010010 quot; Každý má na sebe masku na tvár. 0010010 quot;

Neskôr sa uskutočnilo online stretnutie s kazašským ministrom zdravotníctva Yelzhanom Birtanovom.

Obmedzenia uložené od polovice marca viedli k pomalšiemu nárastu prípadov v Nur-Sultane a Almaty, uviedol Birtanov. Infekcie v iných regiónoch však rástli rýchlo, čo viedlo vládu k predĺženiu výnimočného stavu až do konca tohto mesiaca.

Čínski experti 0010010 # 39; návšteva je výsledkom včasného rozhodnutia vedúcich predstaviteľov týchto dvoch krajín, uviedol Birtanov.

Pomoc zo širokej škály

Čínski jednotlivci a organizácie na celom svete naďalej prispievajú k boju proti pandémii.

Počas niekoľkých posledných dní venovala Bank of China USA zdravotníckym pracovníkom, respondentom prvej línie a ďalším ľuďom základné služby v New Yorku stovky tisíc chirurgických masiek a rukavíc.

Darovanie 120 000 chirurgických masiek a 12 000 chirurgických rukavíc v počiatočnej fáze sa blíži ku koncu, cieľom je zmierniť nedostatok osobných ochranných prostriedkov, uviedla Catherine Feng, senior viceprezidentka Čínskej banky Bank of China 0010010 # 39; pobočka v New Yorku.

Neskôr v piatok prišla z Číny z Číny zásielka 11 ton zdravotníckych potrieb súvisiacich s CVID-19, ktoré uviedli mexické úrady.

Mexický minister zahraničia, Marcelo Ebrard, uviedol, že zásielku prepravilo lietadlo Aeromexico Boeing 787-8, vrátane 1. 9 miliónov tvárových masiek a { {5}}, 000 chirurgických masiek.

0010010 quot; Zariadenie bude distribuované počas nasledujúceho víkendu, 0010010 quot; Povedal Ebrard.

Bol to druhý let prepravujúci zdravotnícke potreby z Číny do Mexika.

Očakáva sa, že zásielky zdravotníckych potrieb z Číny dorazí dvakrát až štyrikrát týždenne, čo predstavuje spolu 20 zásielok, uviedla mexická vláda.

V piatok pricestovalo do Bosny a Hercegoviny šesť ventilátorov rôznych modelov a 58, 000 lekárskych masiek, ktoré darovala Čína. Uviedla to čínska ambasáda v Sarajeve.

Čínske miestne vlády, občianska spoločnosť a podniky tiež pripravujú materiálnu pomoc pre Bosnu a Hercegovinu a hľadajú spôsoby, ako dostať tovar na miesto určenia, uviedlo veľvyslanectvo.


Dvojica:Čínska výroba masiek uprostred COVID-19 naznačuje silnú výrobnú schopnosť Ďalšie:Čínska spoločnosť pomáha zvyšovať výrobu juhoafrických masiek