Čínski experti zdieľajú skúsenosti s reakciou COVID-19 s Ugandou v južnom Sudáne

- May 19, 2020-

Čínski lekárski odborníci sa podelili o svoje skúsenosti s reakciou na pandémiu COVID-19 so svojimi partnermi v Ugande a Južnom Sudáne.

KAMPALA, máj 17 (Xinhua) - Čínski odborníci v medicíne sa v piatok podelili o svoje skúsenosti s reakciou na pandémiu COVID-19 so svojimi partnermi v Ugande a Južnom Sudáne.

Aeneas Chuma, regionálna riaditeľka UNAIDS pre východnú a južnú Afriku, pri príležitosti otvorenia stretnutia, ktoré sa uskutočnilo prostredníctvom Webinaru, uviedla, že svet čelí jednej z najväčších výziev, ktoré nielen ovplyvňujú zdravotníctvo, ale môžu ho mnohými potenciálne vrátiť späť. rokov.

GG quot: Život už nebude taký istý, pretože všetky doterajšie dôkazy naznačujú, že vírus má zostať, kým nedosiahneme imunitu stáda alebo kým nenájdeme vakcínu," Povedala Chuma.

Povedal, že epidémia nepozná hranice, a preto v boji proti nej je potrebná globálna solidarita.

GG quot: Teraz je viac ako kedykoľvek predtým dôležité stáť pri sebe a rozširovať pomoc medzi sebou na všetkých úrovniach. Musíme prejaviť láskavosť, súcit a empatiu, ak je to možné," Zdôraznil, že existujú prípady globálnej solidarity, keď krajiny poskytovali lieky, odborné znalosti a ľudské zdroje na udržanie zdravotníckych služieb.

Chuma privítal podporu Jacka Ma a Alibaba Foundation v mnohých afrických krajinách pri potlačovaní tejto choroby. Jack Ma poslal do Afriky rôzne lekárske potreby, aby pomohol bojovať proti pandémii.

Anthony Garang, úradujúci predseda lekárov južného Sudánu' Union označil stretnutie za jedinečnú príležitosť učiť sa od svojich čínskych kolegov, ktorí sa nachádzali na frontovej línii COVID-19 vo Wu-chane.

GG quot: Dúfame, že sa počas pandémie COVID-19 a po nej objaví viac podobných iniciatív," Povedal Garang.

Richard Idro, prezident lekárskej asociácie Ugandy, povedal, že stretnutie bolo dôležité, keď sa Čína dozvedela, ako zvládnuť pandémiu COVID-19.

Wu Zunyou, hlavný epidemiológ Čínskeho centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (China CDC), na stretnutí povedal, že Čína zaviedla prísne opatrenia na zastavenie šírenia choroby.

1 (1)


Dvojica:Vyhľadávanie vakcín môže trvať dva roky Ďalšie:Čínska výroba masiek uprostred COVID-19 naznačuje silnú výrobnú schopnosť