Čínska armáda poskytuje viac zdravotníckych potrieb, aby pomohla Laosu bojovať COVID-19

- Jun 08, 2020-

VIENTIANE, jún 3 (Xinhua) - Druhá dávka zdravotníckych potrieb, ktorú poskytla ministerstvo národnej obrany Číny' laoskému náprotivku v boji proti COVID-19, bola odovzdaná v utorok na medzinárodnom letisku Wattay v hlavnom meste Lao Vientiane.

new2

Chen Yongjing, vojenský atašé čínskeho veľvyslanectva v Laose, uviedol pri slávnostnom odovzdaní, že Čína úprimne ďakuje Laosu za cennú podporu a pomoc v boji Číny&# 39 proti COVID-19.

S celosvetovým rozšírením COVID-19 čínska ľudová oslobodzovacia armáda (PLA) Čínskej ľudovej armády (PLA) aktívne spolupracuje na boji proti vírusu.

Chen poznamenal, že koncom apríla prišiel do Laosu tím čínskych armádnych lekárskych odborníkov, ktorý so sebou priniesol prvú dávku darovaných zdravotníckych potrieb, aby sa pripojil k Laosu' úsilie v boji proti COVID-19.

GG quot: V súčasnosti čínske letectvo prinieslo druhú dávku zdravotníckych potrieb vrátane ventilátorov, monitorov a inej lekárskej pomoci na uspokojenie naliehavých potrieb laoskej armády," Povedal Chen.

GG quot; Veríme, že spoločné úsilie oboch armád ako dôležitej súčasti oboch krajín' spoločné úsilie v boji proti epidémii prispeje k budovaniu komunity Čína - Laos so spoločnou budúcnosťou," Používateľ Chen pridal.

Vongkham Phommakone, generálny riaditeľ oddelenia všeobecnej logistiky armády Lao People' hovoril vysoko o príspevku Číny&# 39 k globálnemu boju proti COVID-19 a vyjadril sa Laoská armáda' s úprimnou vďaka čínskej armáde za podporu a pomoc.

new3

Laoskí vojaci vykladajú zdravotnícke potreby z čínskych vzdušných síl v hlavnom meste Lao Vientiane 2, 2 020. Druhá šarža zdravotníckych potrieb, ktorú poskytla ministerstvo národnej obrany Číny' jej laoskému náprotivku v boji proti COVID-19, bola v utorok odovzdaná vo Vientiane.

Dvojica:Čína daruje zdravotnícke potreby na boj proti COVID-19 v južnom Sudáne Ďalšie:Vyhľadávanie vakcín môže trvať dva roky