Vyhľadávanie vakcín môže trvať dva roky

- May 28, 2020-

new

Čínsky generálny konzulát' v hlavnom meste severného Írska Belfast pozval známeho čínskeho lekára, aby sa podelil o svoje názory na tému COVID-19 počas webinára vo štvrtok.

Zhang Wenhong, ktorý vedie lekársky tím v Šanghaji bojujúci proti pandémii, je populárny na čínskych platformách sociálnych médií, pretože vtipným spôsobom vysvetľuje vedecké pravdy.

GG quot: Tajomstvo porážky nového koronavírusu je strach zo smrti a ľudia, ktorí sa viac boja smrti, môžu prežiť túto pandémiu," počas stretnutia, na ktorom zdôraznil význam zvyšovania informovanosti verejnosti v boji proti pandémii, uviedol.

Zúčastnilo sa na ňom približne 200 ľudí vrátane zamestnancov generálneho konzulátu a ich rodín, členov čínskej komunity žijúcich v Severnom Írsku, čínskych zahraničných študentov v Spojenom kráľovstve a zástupcov podnikov investujúcich do Číny v tejto krajine.

Zhang Meifang, čínsky generálny konzul' prispôsobiť sa&"nový normálny GG" ;.

Zhang Wenhong povedal, že keďže viac krajín začalo zmierňovať opatrenia a otvárať podniky, bude výzvou kontrola tejto choroby pri súčasnom zachovaní hospodárskeho rozvoja.

GG quot: Pre každú osobu musíme byť na ňu pripravení, pandémia bude trvať najmenej dva roky," povedal.": Nemôžeme nič urobiť dva roky, takže sa musíme prispôsobiť novému normálu a robiť, čo by sme mali robiť."

Vysvetlil, že vírus bude pravdepodobne existovať po dobu dvoch rokov. pretože to by mohlo byť, ako dlho trvá vytvorenie vakcíny.

Gc "Vakcíny sú najlepším spôsobom, ako konečne vyriešiť pretrvávajúce infekcie." povedal.&„V podstate je možnosť vyrobiť úspešnú novú vakcínu proti koronavírusom vyššia ako iné vakcíny, ako sú vakcíny proti HIV a dokonca aj vakcíny proti chrípke."

Podľa doterajších dôkazov miera mutácie nového&koronavírusu nie je vysoká GG.

GG "Súčasná rýchlosť výskumu vakcín je medzi rôznymi krajinami pomerne blízka a vakcíny produkovali protilátky, GG"; povedal." Ale hlavnou otázkou je, či tieto protilátky môžu produkovať účinnú ochranu."

Projekt očkovacej látky University of Oxford je určený na začatie humánnych pokusov fázy II / III, počas ktorých štúdia rozšíri vekové rozpätie ľudí, v ktorých je očkovacia látka hodnotená, ako aj počet zúčastnených osôb.

Vyskytli sa však obavy, pretože pokusy s očkovaním na opiciach makaka makak rhesus ich nezastavili, aby sa nakazili vírusom.

GG quot: Najskorší možný čas, kedy by sme mohli mať úspešnú vakcínu, bude budúci rok, od marca do júna. Ak zlyhajú všetky prebiehajúce vakcinačné projekty, budeme musieť počkať, kým 2022," povedal.


Dvojica:Čínska armáda poskytuje viac zdravotníckych potrieb, aby pomohla Laosu bojovať COVID-19 Ďalšie:Čínski experti zdieľajú skúsenosti s reakciou COVID-19 s Ugandou v južnom Sudáne